Здрави баунти коцки од само 4 состојки

Споделете со пријателите

Ако сте љубители на десерти со кокос, тогаш овие коцки мора да ги пробате. Полесно од кога било, само 4 состојки, а веќе имате вкусен десерт за цело семејство.

Нутритивни вредности по парче (коцка): 119.28 калории, 7.4 g јаглехидрати, 10.1 g масти и 0.9 g протеини.

Потребни состојки (за околу 25 коцки):

Начин на подготовка:

Во длабок сад измешајте ги кокосовите трошки, кокосовото масло и јаворовиот сируп. Кога убаво ќе се соедини сместа, истурете ја во коцкаст сад и убаво натапкајте. Чоколадото стопете го на пареа и полека истурете го врз натапканата кокосова смеса.

Оставете во фрижидер да се стегне неколку часа и потоа со нож насечете убави коцки.

Уживајте!!!

Повеќе идеи за здрави рецепти, пронајдете тука.

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *